Giyotin Cam


Giyotin Cam Sistemleri

İnovatif otomatik pencere sistemlerinden bir tanesi olan giyotin cam motorludur. Bu cam modülünün çalışma stili otomasyon sistemidir. Bu üründe camlar, 10mm temperli ya da 19mm ısıcamlı olarak üretilmektedir.

Üçlü yan ray kanalları içerisinde yer alan camlar dikey hareket etmektedir. Camların yukarı aşağı hareket etmesini başta ithal Zenteax kayış olmak üzere, askı plangalar ve motor sağlar.

Bu güçlendirilmiş hareket sistemi ile camlara orantılı bir hareket kabiliyeti kazandırılmıştır. Aslında bu sistemin en can alıcı noktası sistemin ilk sırasında yer alan sabit camdır. Diğer hareketli camlar söz konusu bu sabit camın üzerine çekilir.

Dolayısıyla sistem açık konumdayken camlar küpeşte vazifesi görür ve giyotin camı oluşturur.

Otomatik kapı sistemleri, endüstriyel kapı çözümleri ve konut tipi otomatik kapı uygulamaları, alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuş olan Pergola Tente TEKSAN CAM SİSTEMLERİ, imalat, satış, projelendirme, uygulama ve satış sonrası servis hizmetleri vermektedir. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak sistemleri ulaşılabilir maliyetlerle ve teknolojinin gerektiği standatrlarda sunmak için çalışıyoruz. İstanbul Giyotin Cam Sistemleri

giyotin cam sistemleri teknik özellikleri

giyotin cam sistemleri teknik özellikleri

Otomatik cam sisteminde standart olarak Becker marka motor kullanılmaktadır. Motor borusu kayış kasnağı içinden geçerek döküm yan aynalara rulman vasıtası ile bağlanmaktadır. Böylece cam yükünü motordan alıp yan taşıyıcı kolonlara ileterek motor arızaları minimum düzeye indirilmiştir.

İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, camın  ne zaman açılıp kapanacağını  belirleyebilirsiniz .

Merkezi çalışma sistemi rölesi kullanımı olmaksızın paralel bağlanabilme özelliği ve alıcı entegre edilerek kablosuz kontrol edilebilme özelliğine sahiptir.

Diğer radyo frekans düzeyleri ile karışmayan (868 MHZ), basit kanal seçimi ve kolay kullanım özelliği sağlayan kumanda sistemine sahiptir.

B-Tronic tabletle herşey çok kolay. B-Tronic tabletle evinizdeki ve iş yerinizdeki tenteleri, Becker otomatik panjurları, Becker otomatik perdeleri, Becker alıcılı tüm prizleri, Becker alıcılı tüm ışıklarınızı, KNX tabanlı tüm cihazları (Klima, Kombi vs.) internetinizin olduğu her yerden cepten, tabletten veya laptoptan açıp kapatarak kontrol edebilirsiniz.

Giyotin Sistemlerinin Faydaları

Giyotinli cam faydaları; eski, sürekli yıpranan ve değiştirilme süresi az olan sistem yapıları yerine daha yeni daha sağlam ve tamamen yeni nesil olan sistemlerle canlılık katıyor, uzun soluklu sistemlerle yaşam alanlarınızı renklendiriyoruz.

Giyotin sistemler; birbirinden farklı otomatik ve hareketli sistemler ile yaşam alanınızı canlandırmak ve konforunuza güç katmak amacıyla verilen kaliteli ve güvenli hizmettir. Bu hizmet kapsamında sunduğumuz müşteri desteği sayesinde dilediğiniz sistem yapısı için hizmet alabilir ve mekânlarınıza estetiklik, rahatlık ve kullanışlılık katabilirsiniz. Ayrıca otomatik sistemlerin uzaktan kumanda desteği ile kontrol edilmesi sayesinde yerinizden kalkmadan anında sisteminize el atabilirsiniz.

Giyotin Sistemlerin Faydaları ise;

 • Her mekân için ayrı renk ve tasarım tercihi,
 • Isıcamlı farklı seçimler ve konforlu sistemler,
 • Mekanizma kullanışlılığı ve sağlamlığı,
 • İzolasyonlu(yalıtımlı) ısı odaklı sistemler,
 • Isı yalıtımlı olması sebebiyle yakıt harcama fazlalığına son veriyor, doğal gazlarınız şenleniyor çünkü bu cam sistemler ısıyı muhafaza ederek yakıtlarınızın daha uzun süreli dayanmasına olanak sağlıyor,
 • Giyotin sistemlerinin sahip olduğu özel kilit durumu sistemin en büyük avantajlarındandır,
 • Profesyonel ekip ile müşteri desteği,
 • Rüzgârın gücüne karşı korumalı ve dayanıklı sistemler,
 • Sese karşı oldukça dayanıklı ve yalıtımlı sistemlerdir,
 • Giyotin sistemlerde tercih edilecek her ürün için fiyatlar değişiklik göstermektedir ancak buna rağmen her sistem birbirinden daha uygun ve ekonomik bir fiyata denk gelmektedir. Üstelik bu sistemlerin uygun maliyetli olması her geçen gün daha yoğun ilgi görmesine sebep olmaktadır.

Giyotinli Cam Sistem Profilleri

Giyotin sistem profilleri; yeni neslin vazgeçilmezi olan ve hareketli küpeşteler olarak da bilinen uzun ömürlü, kullanışlı ve sağlam olan sistemlerdir.

Giyotin sistem profilleri; yeni neslin vazgeçilmezi olan ve hareketli küpeşteler olarak da bilinen uzun ömürlü, kullanışlı ve sağlam olan sistemlerdir. Özellikle kaliteli mekanizmalar ve alüminyumlar ile üretilen giyotin sistemleri, profil geçişleri kuvvetli yapılardır. Bunun yanı sıra yaşam alanlarının her bir alanı için ayrıca tasarlanan orijinal sistemlerdir.

Giyotin sistemi profilleri; baza, yan kasa, küpeşte, alt kasa, kenet, motor şasesi olmak üzere birçok özelliği barındırmaktadır.

Bu sistemler özel ve cam ağırlığı ayarlanmış, ölçülere ve standartlara göre tasarlanan daha bir sürü giyotin sistem hizmetini barındırmaktadır. Her hizmet ayrı olarak müşteri ihtiyaçlarına ve kullanışlılığa göre tasarlanabilmektedir.

Yeni Nesil Özellikleriyle Giyotin Sistem Profilleri

Motor şasesi; tüp motor özelliği bulunan ve U şeklinde ölçülerek kesilip ayarlanabilmektedir. Ayrıca motor şasesi, taşıyıcı sistem görevini de görmektedir.

Küpeşte; profil cam kullanışlılığını artıran, üst motor şasesi ve alt conta sayesinde sızdırmazlık görevi gören bir özelliktir.

Yan kasa; 2 parçadan oluşmakta olan ve ara-köşe bütünleşmesini sağlayan bu özellik sayesinde hem imalat hem de montaj rahatlıkla yapılmaktadır. Kesimi ise düz olan sistemdir.

Baza; camın alt-üst köşesine vida ve özel yapıştırıcı madde ile birleştirilen kanatlar tasarlanmaktadır. Sistemi taşıyan mekanizma da bu sayede sabitlenmektedir.

Alt kasa; yan kasa kanatlarının birleşmesi ve camın sabitlenmesi için özel bölmeye ve harekete sahip olarak üretilmektedir.

Kenet; cam alt-üst kısımlarının özel yapıştırıcı maddelerle ve yan kasanın vidaları ile bütünleştirilen sistemlerdir.

Giyotin sistem profilleri farklılık gösteren bir sürü hizmeti kapsamakta. Tüm hizmetlerin özel koruma destekleri, dayanıklılık seviyeleri ve kullanım durumları üst düzey performansla üretilmektedir. Sunduğumuz giyotin sistem hizmetleri içinde özel olarak imalat ve montaj desteğimiz mevcuttur. Giyotin cam sistemleri, yaşam alanlarınızı canlandıracak güzel tasarımları ile sizleri güvence altına alıyor. Bunlarla beraber daha çoğu özelliği de barındıran giyotin sistemleri avantajları şu şekildedir;

 • — Uzun ömürlü olan bu sistemler, iklim koşullarına uyumlu yapılardır,
 • — Dış ve iç mekân olarak çevreye uyumlu sistemlerdir,
 • — Özel mekanizmalar ve alüminyumlar kullanılmaktadır,
 • — Otomatik olan sistemler sayesinde konforu üst seviyeye çekmektedir,
 • — Kilit korumalı sistemleri ile de güvenliği artırmaktadır,
 • — Profil ve panallerin birleşimlerinde genel olarak tam yalıtım bulunmaktadır,
 • — Isı ve ses yalıtımı mevcut olan koruyucu sistemlerdir.

 

HİZMETLERİMİZ & NELER YAPARIZ

Giyotin Sistemler, olarak ihtiyacınız olan uygulamayı, uzman ekibimiz detaylı analiz eder ve en iyi çözümleri sunar. İhtiyacınız olan herşey tek noktada!
Potansiyel müşteri öncesinde yapılan fizibilite.
Proje analizi yapılarak ön rapor oluşturma.
Görüşme esnasında ortaya çıkan taleplere göre teklif hazırlanması
Projenin imalatı, montajı ve anahtar teslimi.